Recent Forum Posts
From categories:
page 1 of 212next »

تحقیقات نشان می دهد که محیط زندگی ما می تواند استرس را افزایش یا کاهش دهد که به نوبه خود بر بدن ما تأثیر می گذارد. آنچه در هر لحظه می بینید، می شنوید یا تجربه می کنید نه تنها خلق و خوی شما را تغییر می دهد، بلکه نحوه عملکرد سیستم عصبی، سیستم غدد درون ریز و سیستم ایمنی بدن شما را نیز تغییر می دهد.
بر اساس یک سری مطالعات میدانی گذراندن زمان در طبیعت ما را به دنیای بزرگتر متصل می کند. مطالعه دیگری که در دانشگاه ایلینویز انجام شد نشان می‌دهد ساکنانی که در ساختمان‌هایی با درختان و فضای سبز زندگی می‌کنند، افراد بیشتری را می‌شناسند و حس همبستگی قوی‌تری با همسایگان خود دارند. احتمال کمک و حمایت از یکدیگر بیشتر است و احساسات قوی‌تری نسبت به یکدیگر دارند.
زندگی در طبیعت:
به گفته مجله معماری طراحی ویلا abgoondesign com/ویلا و archdaily com علاوه بر این طراحی ویلا با طبیعت بکر خشونت افراد و خانواده ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. همچنین تحمل مشکلات زندگی برای افرادی که در خانه های طبیعی زندگی می کنند آسان تر است.
حضور در طبیعت یا حتی تماشای طبیعت می تواند خشم، ترس و استرس را کاهش دهد و احساسات مثبت را افزایش دهد. قرار گرفتن در معرض طبیعت نه تنها از نظر عاطفی به شما احساس بهتری می دهد، بلکه به بهبود وضعیت جسمانی، کاهش فشار خون، کاهش ضربان قلب، کاهش تنش عضلانی و کاهش تولید هورمون استرس کمک می کند. به گفته برخی از دانشمندان، زندگی در طبیعت باعث کاهش مرگ و میر نیز شده است.
تحقیقات انجام شده در بیمارستان ها، ادارات و مدارس نشان داده است که حتی یک گیاه ساده در یک اتاق می تواند تاثیر بسزایی بر استرس و اضطراب داشته باشد. این در حالی است که امروزه ساخت و ساز و تزیین ویلا و زندگی در طبیعت بکر اطراف می تواند تاثیر بسیار خوبی بر جسم و روح افراد بگذارد.
استرس یک محیط ناخوشایند می تواند شما را مضطرب، غمگین و درمانده کند. این به نوبه خود می تواند فشار خون، ضربان قلب و تنش عضلانی را افزایش دهد و سیستم ایمنی را سرکوب کند. یک محیط راحت برعکس عمل می کند و می تواند بر سیستم بدن شما تأثیر مثبت بگذارد.
صرف نظر از سن و فرهنگ، مردم می توانند شادی را در طبیعت بیابند. در یک مطالعه، محققان دریافتند که بیش از دو سوم افراد در هنگام استرس، یک محیط طبیعی را برای زندگی انتخاب می کنند.
از این رو امروزه طراحی ویلا در طبیعت یکی از راه های ساده و بسیار مفید برای از بین بردن استرس و اضطراب در افراد می باشد به همین دلیل استفاده از متریال مرغوب در طراحی و ساخت ویلا بسیار حائز اهمیت است.
علاوه بر این، طراحی ویلای طبیعت به ما کمک می کند تا با درد مقابله کنیم. از آنجایی که ما از نظر ژنتیکی طوری برنامه ریزی شده ایم که با درختان، گیاهان، آب و دیگر عناصر طبیعی زندگی کنیم، به سمت مناظر طبیعی کشیده می شویم که می تواند ما را از درد و ناراحتی دور کند.
طراحی باغ ویلا از آن دست پروژه هایی است که ذوق و هنرمندی معمار را به نمایش می گذارد. زیرا در طراحی و ساخت ویلا، معمار نسبت به طراحی پروژه های شهری آزادتر است و می تواند با استفاده از هنر و خلاقیت خود طرح های بسیار زیبایی را با علاقه کارفرما خلق کند.

این موضوع در یک مطالعه کلاسیک که در حال حاضر بر روی بیماران تحت عمل جراحی کیسه صفرا انجام می شود، مورد بررسی قرار گرفت. نیمی از بیماران نمای درختان و نیمی دیگر به دیوار دید داشتند.
تاثیر طبیعت بر سلامتی :

به گفته دکتر رابرت اولریش، پزشک این مطالعه، بیماران با دیدن درخت درد را بهتر تحمل می کردند. به گفته پرستاران، این بیماران پیامدهای منفی کمتری داشتند و زمان کمتری را در بیمارستان سپری کردند. مطالعات اخیر نتایج مشابهی را با تصاویری از طبیعت و گیاهان در بیمارستان ها نشان داده است.

یکی از جالب ترین زمینه های تحقیقاتی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، تأثیر طبیعت بر رفاه اجتماعی است. 95 درصد از افرادی که در یک مطالعه روانشناختی شرکت کردند، گزارش کردند که گذراندن وقت در طبیعت خلق و خوی آنها را از افسردگی، استرس و اضطراب بهبود می بخشد و باعث می شود احساس آرامش و تعادل بیشتری داشته باشند.

علاوه بر این، طراحی ویلا و زندگی در طبیعت یا مشاهده مناظر طبیعی توانایی ما را برای تمرکز بیشتر بهبود می بخشد. از آنجا که طبیعت ذاتاً جذاب است، ما می توانیم به طور طبیعی بر آنچه در طبیعت تجربه می کنیم تمرکز کنیم. همچنین ذهن پرکار ما را آرام می کند و ما را برای کارهای جدید سرحال می کند.

دکور کوچ به طور تخصصی در زمینه مشاوره دکوراسیون داخلی بصورت آنلاین فعالیت می کند، شما می توانید برای تهیه مبلمان، چیدمان پلان بازسازی، نورپردازی، ست کردن کردن فرش و پرده و… هر آنچه در فضای خانه وجود دارد، از دکور کوچ راهنمایی بخواهید.
ما در تلاشیم با در کنار مشاوره دکوراسیون نکات اموزشی را به شما نیز انتقال دهیم و دلیل تغییرات با توجه شرایط و سلیقه شما بیان کنیم تا اینده در چیدمان و دکوراسیون منزل خودت کمتر چالش داشته باشید.
برای بهرمندی از مشاوره ما می توانید به سایت دکور کوچ مراجعه کنید :
decor-coach .com/مشاوره-دکوراسیون-داخلی/

دااشتن تجربه در امر و آشنایی کامل با قیمت مصالح و خرج و مخارج و چگونه با کمترین قیمت بیشترین بازدهی را داشته باشیم می تواند شما را یاری کند و قطعا کسی که با ساخت ویلا و چم و خم این امر آشنایی دارد می تواند در امر ساخت ویلا موفق تر باشد و این راه را انتخاب کند ولی برای کسی که که در زمینه ساخت ویلا آشنایی کافی را ندارد ساخت ویلا با ریسک است با اطلاعات کافی و کامل خرید ویلا انتخاب خوبی است.خرید ویلا قوانین خاص خود را دارد که شامل: روند بازدید از ویلا،آشنایی با چگونگی بررسی مدارک،آشنایی با انواع سند ویلا،اطلاع از ویژگی های ویلا و چگونگی ارتباط با فروشندگان و مشاورین املاک.

Re: حسن بالایی by sakhtosazansakhtosazan, 03 Mar 2021 09:07
reza garsahsbi (guest) 11 Jul 2020 09:26
in discussion تالار گفتگو / بحث ۲ » ویلا آپ، پروژه ای در آبعلی تهران

سلام به نظرم اوال برای اجاره ویلا اقدام کنین بعد اگر از اون متطقه راضی بودید اقدام به خرید کنین.. برای اجاره ویلا هم میتونید از www.shab.ir اقدام کنین

by reza garsahsbi (guest), 11 Jul 2020 09:26

اجرای درست طراحی داخلی مغازه و فروشگاه به خریداران کمک می کند تا جنس مورد نظرشان را به راحتی از بین اجناس موجود پیدا کنند و به این ترتیب خرید بهتری داشته باشند. تصور کنید لباسی شیک را در مغازه ای شلوغ و به هم ریخته و همان لباس را در مغازه ای که دیزاین بسیار زیبایی دارد و اجناس به زیبایی در ویترین به نمایش داده شده اند. طراحی دکوراسیون داخلی مغازه و فروشگاه در کنار یک نورپردازی زیبا به بهتر دیده شدن اجناس داخل مغازه شما کمک خواهد کرد و این موضوع رابطه ی مستقیمی با فروش خواهد داشت.

بنابراین بهتر است برای طراحی داخلی مغازه و فروشگاه خود از افراد متخصص در این زمینه مثل شرکت آبگون دیزاین به آدرس اینترنتی abgoondesign.com کمک بگیرید.

به دلیل افزایش تعداد رستوران های سنتی در ایران امروزه رقابت بین اسن رستوران ها تنها در منوهای غذاییشان نیست بلکه صاحبان رستوران ها سعی میکنند با ارائه خدمات بهتر و ایجاد فضایی آرام ، مشتریان بیشتری جذب کنند. یکی از راه ها برایایجاد آرامش برای مشتری ها توجه به دیزاین رستوران می باشد که توسط متخصصین حوزه طراحی داخلی صورت می گیرد.طراحی رستوران سنتی رابطه ی مستقیمی با نوع غذاها و فرهنگ یک کشور دارد و فقط شامل رستوران ایرانی نمیشود.
طراحی رستوران شامل دو مرحله طراحی داخلی و طراحی خارجی است که در این پست تصمیم داریم نکاتی در رابطه با طراحی دکوراسیون رستوران سنتی که در مجله abgoondesign.com به آنها پرداخته شده است را برای شما بازگو کنیم. طراحی داخلی رستوران سنتی ایرانی دارای ویژگی هایی است که با رعایت آنها می توانید توجه همگان را به رستوران خود جلب کنید.

در دکوراسیون رستوران سنتی ایرانی باید با بهره گیری از معماری قدیم ایرانی نظیر استفاده از ایوان ها ، آبنما ها ، ستون ها و…. فضایی نوستالژِیک ایجاد شود.
برای مثال می توانید با ایجاد یک آبنما یا فواره در وسط رستوران و یا آبنما باغی و یا دیواری در گوشه ای از رستوران و با کمک گرفتن از موسیقی گوش نواز آب فضایی آرامش بخش ایجاد کنید.
فواره ها از قدیم در معماری ایرانی از المان های اساسی بوده اند و در حیاط خانه های بزرگ و یا باغ ها ساخته می شد.
همچنین استفاده از نیمکت ها و مبلمان چوبی نیز شما را در ایجاد یک فضای سنتی کمک کند. علاوه بر رعایت نکات مربوط به معماری اصیل ایرانی و استفاده از اکسسوری هایی مثل صنایع دستی ، رعایت اصول نورپردازی نیز ایز عوامل مهم در طراحی رستوران سنتی می باشد.

طراحی و ساخت ویلا abgoondesign.com
با تشکر از شما بسیار عالی
طراحی ویلا امری بسیار تخصصی است که قبل از اقدام به هر کاری باید از متخصصین و مشاورین حوزه طراحی و معماری کمک گرفت
آبگون دیزاین مشاور و مجری طراحی ویلا مدرن و کلاسیک در ایران

هتل های تهران با قیمت مناسب
1. هتل شهریار : هتل دو ستاره شهریار در میدان امام خمینی و در نزدیکی ایستگاه مترو سعدی قرار گرفته است. هتل در سال ۹۶ بازسازی شده و امکانات آن شامل : آسانسور، صندوق امانات، خدمات اداری،کافی شاپ، صرافی، دستگاه واکس کفش، خدمات بیدارباش، تلویزیون، لاندری، اینترنت، صبحانه و یخچال است. اقامت در هتل برای کودکان زیر پنج سال رایگان بوده و برای بازه سنی پنج تا هفت سال نیم بهاست.هتل در محدوده طرح ترافیک قرار دارد.

2. هتل ساسان: هتل دو ستاره ساسان در خیابان شریعتی و در نزدیکی خیابان انقلاب قرار دارد. هتل در سال ۹۵ بازسازی شده و شامل امکانات زیر است : آسانسور، کتابخانه،آژانس مسافرتی، خدمات اداری، تاکسی سرویس، گشت شهری،صرافی،خودپرداز، لاندری، اینترنت، تلویزیون،صبحانه و یخچال. اقامت در این هتل برای کودکان زیر هفت سال رایگان و برای بازه سنی هفت تا ده سال نیم بهاست.

3. هتل مینا: هتل دو ستاره مینا در میدان هفت تیر و در نزدیکی چهارراه سمیه قرار گرفته است و به ایستگاه متروی طالقانی دسترسی آسان دارد. هتل در سال ۹۳ بازسازی شده و شامل امکانات زیر است: آسانسور، صندوق امانات، نمازخانه، خدمات اداری، تاکسی سرویس، صرافی، خدمات بیدار باش، خدمات تهیه بلیط،تلویزیون، اینترنت، لاندری، صبحانه و یخچال است. اقامت کودکان زیر پنج سال در این هتل رایگان است.هتل در محدوده طرح ترافیک قرار دارد.

4. هتل هالی : هتل سه ستاره هالی در خیابان نجات الهی و در نزدیکی میدان ولیعصر واقع شده است. هتل در سال ۹۵ بازسازی شده و امکانات آن شامل : آسانسور، صندوق امانات، خدمات اداری، کافی شاپ، تاکسی سرویس، تلویزیون، شبکه پخش فیلم، تهیه بلیط، خدمات بیدار باش، پارکینگ، لاندری، اینترنت، صبحانه و یخچال است. اقامت برای کودکان زیر سه سال رایگان و برای بازه سنی سه تا هشت سال نیم بهاست.هتل در محدوده طرح ترافیک قرار دارد.

5. هتل بلوط: هتل سه ستاره بلوط در ولنجک و در نزدیکی باغ گیاه پزشکی تهران قرار گرفته است. این هتل که درسال ۹۵ افتتاح شد به کاخ نیاوران، سعد آباد و نمایشگاه بین المللی تهران دسترسی آسان دارد. امکانات هتل به شرح زیر است : آسانسور، فروشگاه، خدمات اداری، کافی شاپ، تاکسی سرویس، سالن ورزشی ، جکوزی، دستگاه واکس کفش، فضای سبز، اینترنت، تلویزیون، شبکه پخش فیلم، پارکینگ، استخر، سونا، جکوزی، لاندری ، صبحانه ، یخچال، امکانات پخت و پز و مینی بار. اقامت برای کودکان زیر پنج سال رایگان است.

منبع : رزرو هتل های تهران در رهی نو

ونه‌های زیادی از موزه وجود دارد از مجموعه‌های بزرگ در شهرهای بزرگ که انواع مجموعه‌ها را پوشش می‌دهد تا موزههای کوچک که یک یا چند دسته خاص را شامل می‌شود. این دسته‌ها شامل هنرهای زیبا، هنر کاربردی، صنایع دستی، باستان‌شناسی، مردم‌شناسی، قوم‌شناسی، تاریخ، تاریخ فرهنگی، تاریخ نظامی، علم، فناوری، موزه کودکان، نقشه، تاریخ طبیعی، سکه‌شناسی، گیاه‌شناسی، علوم طبیعی و تمبرشناسی، کاخ موزه‌ها می‌باشد.

اجاره ویلا در شمال shab.ir
مسعود جان عالی بود واقعا سایتتون خیلی خوبه.

زمین ویلا آپ (up) در شیب شدید کوهستانهای اطراف تهران (آبعلی) قرار گرفته، منطقه ای که هنوز طبیعت بکر دارد و ساخت و ساز چندانی در آن شکل نگرفته و آنچه در اولین دیدار جلب توجه می نماید سلطه طبیعت است .
در طراحی ویلا آپ تلاش گردیده تا فضاهای اصلی بصورت معلق در طبیعت قرار گیرند. کنسول ۸ متری واقع در ضلع جنوبی به مثابه پرواز معماری در داخل طبیعت می باشد که فضاهای نشیمن و اتاقهای اصلی را بی واسطه به طبیعت متصل نموده و تداعی گر حس پرواز و تسلط بر طبیعت است و سادگی احجام بکار رفته، تواضع در مقابل طبیعت پیچیده اطراف را تقویت می نماید.

همچنین فضای نشیمن بیرونی نیز حس حضور در طبیعت را برای ساکنان آن به ارمغان آورده و گفتگوی فضای باز و بسته را به حداکثر می رساند.
ویلاهای از این قبیل اصولا جهت تعطیلات آخر هفته و اوقات فراغت جهت اقامت چند خانواده ساخته میشوند . بنابراین در طراحی ویلا آپ ، قرارگیری اتاقها به نحوی صورت پذیرفته تا از فضاهای اصلی استقلال نسبی داشته و حتی الامکان دسترسی های مجزا نیز داشته باشند .

با توجه به سطح اشغال وسیع در زمین پروژه تصمیم بر آن شد تا زمین شرقی به عنوان ادامه گفتگوی فضای باز و بسته منضم به پروژه شود و طرح توسعه آن از طریق حیاط مرکزی ارائه گردد.
در ادامه گفتگو بین فضای پر و خالی در انتخاب متریال نیز گفتگو بین تیره و روشن جنسیت فضا را تشکیل داده است.

منبع : آرل

طراحی مغازه پوشاک کودک و نوجوان میامی یک کانسپت جدید از این کاربری تجاری محسوب می شود. فروشگاه In-sight یک محیط تجاری مولتی برند است که اجناس مختص به خود و سایر برندها را ارائه می دهد. مغازه پوشاک و سایر اقلام جانبی مختص به کودکان و نوجوانان به لحاظ ویژکی و حساسیت های بارزی که دارند می بایست در فضایی مختص به این سنین قرار بگیرند. طراحی مغازه پوشاک In-sight به مانند تجربه غواصی و غوطه ور شدن زیر اقیانوس است. طراحی المان های مغازه به واسطه خطوط منحنی گسترده یک تونل بزرگ خلق نموده که با توجه به مقیاس دید کودکان، فضای بزرگی به نظر می آید.

طراحی مغازه کمی از چالش های فانتزی نام تجاری خود را به شیوه ای بصری نشان داده است. واژه In-sight در زبان محاوره ای به دوربین های دو چشمی هم اطلاق می شود که در این پروژه جزء هسته طراحی قرار دارد. رند طراحی مغازه با تخلیه، چرخش و پیچش الگوهای قوس دیوارها جلو رفته تا کم کم لوگوی فروشگاه را در فرمت کلی مغازه مشاهده شود. این پنل های سفید در موازات فورشگاه نصب شده اند تا تونلی هندسی و پویا را ایجاد کرده تا محیطی بزرگ و گسترده را به کودکان و مراجعه کنندگان بزرگسال القا کنند.

انتهای مغازه تجاری الگوهای پیچشی به هم پیوسته شدند و فضایی باریک و گرافیکی را ایجاد کرده اند. شکاف انتهایی فروشگاه باعث شده تا فضاهای پیشیشن مغازه و استند ها به لحاظ بصری بزرگتر جلوه داده شوند و محصولات به صورت برجسته تری به نمای درآیند. فرم یکپارچه الگوی دیوار و سقف در نمایش محصولات و فضای ذخیره سازی فوق العاده تأثیرگذار بوده است. علارغم پیچیدگی طراحی این مغازه سیستم ساخت و ساز آن می بایست ساده و آسان باشد. لذا طراحی نورپردازی مغازه دیوارپوش ها تلفیق شده و چراغ ها با صفحات چوبی نصب شده است. لبه برخی از استندها و دکور مغازه از جنس کورین می باشد که برای درخشش و ارتقا کیفیت فروشگاه در نظر گرفته شده است. طراحی ویترین مغازه مانند قاب شیشه ای ساده ای است که قصد دارد نمایه های درون فروشگاه را به نمایش بگذارد.

منبع :
معماری آرل

mamad (guest) 06 Mar 2018 10:35
in discussion تالار گفتگو / بحث ۲ » دکوراسیون مغازه

sadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaasadsdasdaa

by mamad (guest), 06 Mar 2018 10:35

طراحی دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه یکی از مهمترین عوامل جذب مشتری و تاثیر روانی بر فروش است که میتوانید تاثیر بسزایی در فروش و ایجاد آرامش فکری در تصمیم گیری مشتری شود. نوع چیدمان و رنگ های بکار رفته در طراحی دکور مغازه میتواند به گونه ای باشد که مشتری پس از قرار گیری در آن محیط احساس خوشایند و حس اعتماد را داشته باشد و بتوانید با تحت تاثیر قرار دادن مشتری به بهترین نرخ تبدیل در مشتریانتان شوید . تیم شرکت البرز چوب درساز با مدیریت مهندس حمید دلبند با سال ها تجربه و انجام صدها پروژه شرکتی و دولتی میتواند دکوراسیونی درخور برند و شخصیت شغلی شما طراحی و اجرا کند که باعث بالاترین نرخ تاثیر گذاری بر مشتریان شود ,
می توان گفت طراحی دکوراسیون مغازه ای مورد تایید است که علاوه بر زیبایی و اصولی بودن در آن از فضای داخلی به صورت بهینه استفاده شده باشد. طراحی دکوراسیون مغازه با طراحی فضا های دیگر مثل خانه و اداره متفاوت است و در آن باید علاوه بر در نظر گرفتن آرامش و راحتی فروشنده در دکوراسیون مغازه، باید مشتری نیز در نظر گرفته شود.

نورپردازی و جذابیت فضای مغازه
نورپردازی در دکوراسیون مغازه بسیار مهم می باشد زیرا بهتر دیده شدن کالا ها و زیبایی سازی فضا توسط مشتری بسیار دارای اهمیت می باشد. طراحان در برای طراحی دکور مغازه از نور های مخفی نیز به طور استاندارد استفاده می نمایند.
در نورپردازی هر فضایی چند نکته باید رعایت شود. این امر در طراحی کلاسیک و مدرن دکوراسیون مغازه متفاوت می باشد. به طور مثال در طراحی دکوراسیون مغازه سبک کلاسیک باید از نورپردازی و هالوژن های خطی استفاده نمود. می توان از آنها بالای قفسه ها و کمد ها در دکوراسیون مغازه استفاده کرد. به این تریب فضا کاملا شیک و مدرن خواهد شد. سبک کلاسیک از اصالت تاریخی و سنت ها حکایت می کند و در آن از وسایل آنتیک، مبلمان و قفسه های چوبی که معمولا بر روی آن ها حکاکی شده استفاده می شود و معمولا از رنگ هایی مانند کرم و قهوه ای در آن استفاده می شود.
اما در طراحی دکوراسیون مغازه به سبک مدرن متفاوت است. فضا کاملا ساده و با توجه به تناسبات خطی طراحی می شود. مبلمان و وسایل ساده و ببا توجه به فضا در دکوراسیون مغازه انتخاب می شوند. در طراحی و چیدمان دکوراسیون مغازه عدم قرینگی وجود دارد. و از وسایل کاملا مدرن در آن استفاده می شود مانند تابلو های شیک و مدرن و دکور های مدرن زیبا.

تاثیر رنگ در دکوراسیون مغازه
حالا که صحبت از رنگ و نور در طراحی دکوراسیون ویترین مغازه شد، شاید بد نباشد کمی این موضوع را باز تر کنیم. استفاده از رنگ بندی مناسب و دکوراسیونی حرفه ای و نور پردازی مناسب افراد بیشتری را به سمت ویترین دکوراسیون مغازه شما جلب می کند. به این موضوع دقت لازم را داشته باشید که هر چقدر هم که کالای شما لوکس باشد اما اگر رنگ بندی محیط شما و نور دهی آن مناسب نباشد شاید نتواند آن چنان که شما می خواهید جلوه و نمای لازم را به مشتری ارائه کند. در عکس بالا می توانید به راحتی می توانید تاثیر رنگ ها در دکوراسیون مغازه را ببینید.
همان طور که گفته شد در طراحی دکوراسیون مغازه نور پردازی بسیار مهم می باشد زیرا طراحی دکوراسیون حرفه ای و نورپردازی و رنگ بندی مناسب مشتریان بیشتری را به سمت فروشگاه و ویترین مغازه شما جذب خواهد نمود. کالای به فروش گذاشته شما هرچقدر هم که زیبا و لوکس باشد اگر نورپردازی و رنگ بندی فضای ویترین دکوراسیون مغازه شما مناسب نباشدف جلوه ی کافی را برای جلب توجه مخاطبان به طور کل مشتریان نخواهد داشت.

تفاوت طراحی دکوراسیون مغازه و طراحی دکوراسیون داخلی منزل
در طراحی دکوراسیون داخلی منزل با ریزه کاری های خاصی مواجه می شویم که در طراحی دکوراسیون مغازه وجود ندارد. اما قطعا مسائل دیگری وجود دارد که باید در این نوع طراحی رعایت شود. در محیط های تجاری مانند فروشگاه ها و مغازه ها افراد زیادی با سلایق متفاوت و از هر طبقه اجتماعی مراجعه خواهند نمود بنابراین فضا باید به گونه ای طراحی شود که متناسب با هر سلیقه ای باشد و موجب جلب رضایت عموم مردم باشد.
در طراحی دکور منزل طرح ایجاد شده را فقط باید شخصی که در آن زندگی میکند تایید نماید و به سلیقه آن فرد طراحی شود اما برعکس در طراحی دکوراسیون مغازه باید باید طرحی خاص و عامه پسند را ارائه داد

دکوراسیون مغازه by faezeh (guest), 20 Dec 2017 18:41

گونه شناسی موزه ها
الف- دسته­بندی موضوعی موزه­ها
موضوع­های مورد نظر و مطرح در موزه بسيار متنوع هستند به طوري كه در طول تاريخ بشر تا عرض جغرافيايي گيتي گسترده هستند، همين امر موزه­ها را از يك سو جالب و جذاب و از سوي ديگر بغرنج و پيچيده كرده است، اين تنوع باعث ايجاد موزه­هاي متعدد و بي­شمار با موضوع­های گوناگون در سرتاسر جهان شده و طبقه­بندي­هاي زيادي را فراهم آورده است.
از این­رو، با نظری اجمالی گونه­های موزه را می­توان بر حسب موضوع­ها تاریخی و باستان­شناسی، موزه­های هنری، علوم و تاریخ طبیعی، مردم­شناسی و… تقسیم­بندی کرد.
1- موزۀ تاریخی و باستان­شناسی:
2- موزه­های هنری:
3- موزه­های علوم و تاریخ طبیعی:
4- موزه­های مفاخر:
5- موزه­های مردم­شناسی:
6- كاخ موزه­ها:
7- موزه­های نظامی:
8- موزه­های منطقه­ای:
ب- دسته­بندی موزه­ها از نظرشكل ارائه
1- موزۀ فضای باز:
2- پارک موزه­ها:
3- موزه­های سیار:
4- موزه­های مجازی:
ج- دسته­بندی از دیدگاه مخاطب­شناسی
موزۀکودکان، موزۀ نابینایان، موزۀ معلولان، موزۀ بانوان، موزۀ سالمندان و… موزه­هایی هستند که بر اساس نیاز مخاطبان طراحی و ساخته شده­اند.
1- ضرورت مخاطب­شناسی در موزه­های هنری
2- نتايج حاصله از مخاطب شناسي

یک روزوقتی به موزه هنرهای معاصر تهران رفتم برای اینکه داخل بشوم یا نه فکر می کردم دست اخر تصمیم گرفتم بروم و موزه را ببینم وقتی از در وارد شدم نگهبانهای را دیدم که چهار چشمی من را نگاه می کردن اما به هر طریقی بود از نگاه انها و از لای یک دستگاه بوق زن رد شدم و وارد لابی موزه شدم موزه یکم تاریک بود و مرموز خیلی زود راهم را پیدا کردم و از چاهی پایین رفتم هیچ کس را ندیدم شک کردم شاید دارم راه را اشتباه می روم ولی نه انطور نبود به هر حال به ته چاه که رسیدم با اولین اثر روبرو شدم توجه ام را جلب نکرد و بدون اینکه خودم بخواهم خودم را در اتاقهای درازی دیدم که تابلوهای از دیوار اویزان بود بدون اینکه بفهمم کجا هستم یک دفعه احساس کردم چند نفری هم که توی موزه هستند به من نگاه می کنند خسته شده بودم از طرفی هم کلافه حتی جرات نشستن روی صندلیها را هم نداشتم اما را خروج را نمی دونستم و مجبور شدم تمام اتاقها را بگردم و دست اخر به نقطه شروع رسیدم برای خوردن چای به رستوران رفتم اما به محض باز کردن در تمام رستوران به من نگاه کردن داخل نرفتم و زود بیرون امدم اما دم در موزه مردی نشته بود و با سیم مجسمه می ساخت کنارش ایستادم تا خستگی ام در بیاید . حالا جرا

Re چرا by hassan balaiehassan balaie, 24 Nov 2007 19:07

وقتی از نور و حتی از تمام اجزا موزه صحبت می کنیم نبایست انسانی را که در این موزه می اید فرموش کنیم به نظرم باید تمام اجزای طرحمان دارای مقیاس انسانی باشد

Re: حسن بالایی by hassan balaiehassan balaie, 07 Nov 2007 18:47

در طراحی ورودی موزه باید دقت کنیم تا سر در به بازدیدکنندگان خوش امد بگوید .از طرفی باید در طراحی رستوران وحتی غذای سرو شده در رستوران هم دقت کنیم تا بازدیدکنندگان در ان احساس راحتی نمایند .از طرفی باید فرهنگ جامعه را هم در نظر بگیریم به عنوان مثال در کشور ما که جای مناسبی برای گفتگوی دخترها و پسرها نیست می توانیم موزهها و کافی شاپهای موزههارا مکانی کنتر شده برای گفتگو این قشر جامعه معرفی کرد

Re: حسن بالایی by hassan balaiehassan balaie, 07 Nov 2007 18:30

نورخوب است نور زیبا است نور مهربان است نور چیزی جز ذات خداوند نیست .اما خداوند هم برای همه مفهوم مهربان بودن را ندارد حال انکه او ذاتا خوب است حال انکه نور می تواند برای فرد تشنه در بیابان چنان تنفر امیز باشد اما برای فردی در تاریکی امید بخش .نور علاوه بر خوبیهایش ضررهای هم دارد مثل گرما ,اشعه فرا بنفش و … از دید من معماران ما حق واقعی نور را در اثار خود عطا کرده اند و از نرم ترین و رویای ترین بخش نور استفاده کرده اند

Re: حسن بالایی by hassan balaiehassan balaie, 05 Nov 2007 19:09

چرا كاندينسكي صداي فلوت را به رنگ خاكستري چرا كاندينسكي صداي فلوت را به رنگ خاكستري درخشان نسبت مي دهد؟ خيابان در تاريك روشن سحر چه احساسهائي را مي تواند بر انگيزد؟ و چطور اين احساس ها در حضور هزاران هزار نوري كه از پائين ساختمان به نوك آن مي تابند و فضاي دهشتناك يك جنگل سنگي را پديد مي آورند تغيير مي كنند؟ چرا مشاهدة سوسوي چراغ كلبه اي در دور دست ها اميد مي آفريند؟ يا چگونه لبخندي انعكاس تلالؤ نور بر سطح آب را تداعي ميكند؟ و مثالي ساده تر، چگونه چهره مان تغيير مي كند هنگامي كه در پرتو نور مشعلي قرار مي گيرد؟
نور شفافترين، نرمترين، آسانترين و ارزانترين مواد ساختاري موجود در توليد كيفيت ها و اشياي مورد نياز محيط انساني است. چيزي است كه امكان شخصيت سازي و حيات بخشيدن به فعاليتهاي روزمره و باز نمائي زندگي در تصورات و حالات رواني متغير را فراهم مي سازد. نور مي تواند در فضائي خشن و بي روح همچون مبلي راحتي از ما استقبال كند. به همين دليل نور مناسب ترين مادة ساختاري است كه مي تواند به فعاليتهاي روزمره ما شكل، زيبائي، لذت و راحتي ببخشد.
نور ميتواند امكان خلق سيستمهاي محيطي هوشمند و سازگار را در بازسازي محيط مصنوع در اختيار ما بگذارد. كليساي تادائو آندو نمونه مناسبي براي نشان دادن اين سيستم هاست.

Re: حسن بالایی by ebrahimiebrahimi, 05 Nov 2007 11:01
page 1 of 212next »
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License